03 خرداد, 1398
تمکین

تمکین

حرکت شباب المجاهدین سومالی با یک عملیات استشهادی گروهی از مسئولان حکومتی و نمایندگان مجلس و فرماندهان ارتش در ورودی ساختمان ریاست جمهوری در موگادیشو مورد هدف قرار داد که بر اثر آن 27 تن از آنان کشته شدند.

در عملیاتی که مجاهدان عصر روز گذشته برای باز پس‌گیری شهر "کفرنبوده" آغاز کردند صبح امروز پس از ده ساعت درگیری داخل شهر کفرنبوده بالاخره این شهر به کاملی توسط مجاهدان فتح گردید.

بنا به گزارش برخی منابع مولوی ابراهیم صفی زاده، از بزرگان اهل سنت و دبیرکل جبهه اهل سنت ایران پس از چند روز از ترورشان در شهر هرات امروز وفات یافته و به شهادت رسیدند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی افغانستان در پاسخ به "دیو بتلر" سخنگوی نیروهای نظامی آمریکا که مدعی شده بود «همه افغان ها به دنبال صلح هستند و طالبان صلح نمی خواهد» در تویتر شخصی خود نوشت:

مسلمانان اقلیت اویغور در منطقه ترکستان شرقی موسوم به «سین کیانگ» توسط حکومت چین از روزه گرفتن در ماه رمضان منع شده و به غذا خوردن در طول روز مجبور می شوند.

مجاهدان هیئت تحریر الشام لحظاتی پیش عملیات وسیعی را در شمال استان حماه و برای بازپس گیری شهر "کفرنبوده" و دیگر مناطق اخیرا اشغال شده آغاز کردند.

شب گذشته نیروهای امنیتی 25 نفر از اهل سنت اهواز را که در منطقه "زهیریه" مشغول برگزاری نماز جماعت تراویح بودند بازداشت کردند.

 موضوع روابط ایران و آمریکا همواره مبحث مبهمی در میان جامعه ایرانی به ویژه میان اهل سنت بوده، این موضوع هر چند مدت یکبار با افزایش تنش میان ایران و آمریکا در میان مردم بر سر زبان های می افتد و در این مورد تفسیرها و تحلیل های مختلفی شنیده می شود

عبدالله جوانی بود که در مسیر هجرت برای رسیدن به قافله مجاهدان دستگیر شد و زندان و شکنجه طواغیت بر او سخت آمد، به همین دلیل به یکی از علما که هم چون او در زندان بود و درد و رنج اسارت را خوب می شناخت نامه‌ای نوشت و از او خواست تا نسخه‌ی علاجی برایش بنویسد که توشه‌ی راه او گشته و به همت و صبرش بیفزاید.

امروز صبح یکشنبه نیروهای تحت فرمان روسیه در جنگ با مجاهدان در منطقه "کبینه" در شرق استان لاذقیه از موشک‌های حاوی گاز کُلُر علیه مجاهدان استفاده کردند اما هیچ خبری از آسیب دیدگی مجاهدان گزارش نشده است. استفاده از گاز کلر طبق قوانین بین المللی جنگ ممنوع می باشد.

تمام حقوق مادی و معنوی برای تمکین محفوظ است