19 آذر, 1398

اعتراف سازمان ملل به کشته شدن 23 غیرنظامی در حملات اشغالگران

تمکین: سازمان ملل متحد اعتراف کرده‌است که در حمله هوایی نیروهای اشغالگر خارجی در روز سه شنبه به استان هلمند 23 نفر غیرنظامی کشته شده‌اند.

همچنین در گزارش این سازمان آمده است که در میان کشته شدگان ده کودک و هشت زن دیده می شود.

همزمان با افزایش نفوذ مجاهدان امارت اسلامی تعداد حملات دشمن به مردم غیرنظامی در یکسال اخیر افزایش چشمگیری یافته است. بر اساس گزارش یوناما (نمایندگی سازمان ملل در افغانستان) که خود سازمانی مدافع نیروهای اشغالگر می باشد در 9 ماه اولیه سال جاری میلادی 2798 نفر از مردم غیرنظامی کشته شده و 5252 نفر نیز زخمی شده اند.

بمباران های هوایی اصلی ترین سبب به شهادت رسیدن مردم غیرنظامی و شهروندان می باشد. حملات هوایی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در سال 2018 نسبت به سال های گذشته با افزایش بی‌سابقه ای همراه بوده است. مجله آمریکایی فوربس در گزارشی نوشته است: بر اساس آمار مرکز فرماندهی نیروی هوایی آمریکا، جنگنده‌های بدون سرنشین و باسرنشین این کشور در 9 ماه اولیه ی سال 2018 حدود پنج هزار و 213 عملیات بمباران هوایی در کشور افغانستان انجام داده اند.

مجاهدان طالبان در واکنش به کشته شدن ده ها غیرنظامی در مدت اخیر در حملات هوایی آمریما به یک مرکز مهم نظامی نیروهای آمریکایی موسوم به g4s در کابل حمله کردند. این مرکز نظامی یک پایگاه آموزشی نیروهای مزدور افغانی توسط نیروهای آمریکایی بوده است که در آن حدودا 200 نفر نیروی نظامی حضور داشتند و اکثر این نیروها در حمله مجاهدان کشته و یا زخمی شدند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 26 آذر 1397 14:37
  1. نظرات (0)

  2. اضافه کنید

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
تمام حقوق مادی و معنوی برای تمکین محفوظ است