21 آذر, 1398

فاش شدن تلاش های حکومت امارات برای شکست قیام مردمی سوریه

روزنامه ترکیه‌ای "ینی شفق" در گزارشی از نقش دو کشور امارات و سعودی در کشتن مخالفین بشار اسد پرده برداشت. این روزنامه معلوماتی را در مورد نقش این دو کشور در کشته شدن نزدیک به 80 تن از فرماندهان مخالف بشار اسد نشر کرده است.

طبق این گزارش دولت امارات در سال های 2012 تا 2014 صدها تلفن ماهواره ای ثریا را به گروه های مخالف رژیم سوریه رسانده و معلومات رهبران آنان همچون مکان و اسم و ... را با اطلاعات رژیم سوریه به اشتراک گذاشته است.

از جمله فرماندهان مشهوری که به همین علت کشته شده اند حسان عبود (رهبر حرکت احرارالشام)، زهران علوش (فرمانده گروه جیش الاسلام) و عبدالقادر صالح (فرمانده گروه لواء التوحید) هستند.

شرکت ارتباطاتی ثریا، شرکتی اماراتی است که در سال 1997 تاسیس شد و سیم کارت هایی را تولید می کند که به ماهواره های این شرکت در فضا متصل هستند. این شرکت معلومات امنیتی تلفن های ارسالی خود به سوریه را در اختیار نیروهای اطلاعاتی رژیم بشار اسد قرار داده است.

این قضیه در حالی است که دولت امارات در هفت سال اخیر خود را در مجامع بین المللی از مخالفان رژیم بشار اسد نشان داده است و اکنون از اولین کشورهایی است که می خواهد سفارت خود را در دمشق باز کند.

قابل ذکر است قبل از آغاز قیام مردم سوریه، رژیم سوریه در کشور امارات دارای سرمایه 20 میلیارد دلاری بود که با شروع انقلاب سوریه امارات همچنان از این سرمایه محافظت کرد و این 20 میلیارد دلار تنها در حساب بانکی سه نفر از نزدیکان بشار اسد قرار داشت.

همچنین مادر و خواهر بشار اسد با آغاز قیام مردمی سوریه به کشور امارات پناه برده و بخش زیادی از سرمایه مذکور تحت تصرف آنان قرار گرفت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  1. نظرات (0)

  2. اضافه کنید

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
تمام حقوق مادی و معنوی برای تمکین محفوظ است