21 آذر, 1398

آیا انقلاب شام با شکست مواجه شده است؟؟

سوال پُرمحتوایی هست و نیاز به نوشتن کتابی کامل دارد اما می‌خواهم با این جواب مختصر همت و معنویات افراد طالب حق و حقیقت را بالا ببرم.

قبل از پاسخ به این سوال لازم است که معیارهای شکست و پیروزی را تعیین و تعریف کنیم و باید دانست که معیار قرار دادن مساحت جغرافیایی مناطق آزاد شده به تنهایی اشتباه هست.

این انقلاب بسیار بزرگتر از این مسائل است.

بله می‌گوییم درست است این انقلاب تا حالا به آخرین پله پیروزی نرسیده (بخاطر اینکه تا حالا سیطره کامل بر سوریه پیدا نشده و بشار نابود نشده )... اما اینکه گفته شود که هیچ یک از اهداف محقق نشده حقیقتا اجحاف و ظلم در حق این انقلاب هست.

1. در عرصه نبرد سنی - صفوی: همانا انقلاب شام با قطع کردن شاهراه هلال شیعی صفوی به طور ریشه‌ای و نیز از جنبه‌ی نظامی دستاورد و پیروزی بزرگی را رقم زده است چرا که خاک سوریه قبل از انقلاب به اشغال صفوی‌ها در آمده بود ولی به صورت نامحسوس.

2. در عرصه‌ی فکری: انقلاب شام در تحقق جدایی عقائدی بین رافضی‌گری و دنیای اهل سنت پیروز شده و حسن نصر الشیطان که اُسوه بود در نزد عوام مردم، چهره‌ی واقعیِ رافضی‌اش آشکار شد.

3. در عرصه‌ی آگاهی و ادراک(سیاسی): هنگامی که مردم اهل سنت سخنان دیکتاتورهای منطقه با مضمون (سیاست خط قرمز است) را بر لبان خود زمزمه می‌کردند ناگهان دنبال کردن برنامه‌های سیاسی _خبری بیشترین دنبال کننده را پیدا کرد، برای مثال در یوتیوب ویدیوهای -عبدالله الشریف و جوشو - و باقی تحلیل‌گرهای سیاسی غوغایی به پا کرد.

4. در عرصه‌ی درک کردن فریب‌های اشغالگران:
این امت به دو جبهه تقسیم شد جبهه اول شامل افراد شرفاء و دین خواه و جبهه دوم شامل افراد نوکر و سربازان طواغیت شدند.

5. در عرصه‌ی رهایی از قید و بندهای کاذب فکری: امت از بند فریب‌هایی که به نام دین با آنها مواجه بودند نجات یافتند و بعد از آشکار شدن چهره واقعی عالم نمایان درباری مردم فهمیدند که چه کسانی خیانت کار و چه کسانی دلسوز هستند و از این به بعد به نام دین دیگر فریب نخواهند خورد.
6. در عرصه‌ی تربیت نخبگان: این انقلاب توانست برای امت نخبه ها و کوادر فکری برای رهبری‌کردن در مرحله آزاد کردن شام از بند استبداد طواغیت درست کند درحالیکه قبل از این با صدها دانشگاه نمیتوانست درستش کند.

7. در عرصه‌ی نظامی: انقلاب شام توانست که علی رغم شدید ترین حمله‌های نظامی که در دوران معاصر بی سابقه بوده است خود را نگه دارد و با محافظت از مساحت جغرافیایی وسیعی که از مناطق آزاد شده برایشان باقی مانده و وسعت آن بزرگتر از برخی دولت‌های کوچک هست قادر است که بی‌خانمان‌ها و آواره‌های زیادی را درخود جای دهد و این مساحت باز هم قابل توسعه است باذن خداوند.

8. در عرصه‌ی دینی: انقلاب شام باعث شد که الله تعالی درجه‌ی رفیع شهادت را به هزاران نفر از مسلمانان عطا فرمایند و این بزرگترین مقام و پایه‌ برای یک مسلمان به شمار می‌آید.

و به‌ غیر از این مسائل موارد زیادی هست و باز هم میگویم بله همه‌ی اهداف محقق نشده و کم و کاستی وجود دارد اما قابل حل شدن هستند باذن الله.
پس ناامید نشوید و موفقیتهایی که به آن رسیده‌اید را کم نشمارید و به الله تعالی حُسن ظن داشته باشید و بر او توکل نماید و از او کمک بخواهید.

 

نویسنده: شیخ عبدالله محیسنی _حفظه الله_

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 16 ارديبهشت 1398 13:49
  1. نظرات (0)

  2. اضافه کنید

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
تمام حقوق مادی و معنوی برای تمکین محفوظ است