02 بهمن, 1398

وحشت عربستان و آمریکا از پسر شیخ «اسامه ‌بن ‌لادن»

یک روز پس از تعیین جایزه از سوی آمریکا برای دادن معلومات از پسر شیخ اسامه بن لادن، یک روزنامه سعودی خبر داد که حق شهروندی عربستان سعودی از حمزه بن لادن سلب شده است.

حمزه بن لادن یکی از فرزندان شیخ اسامه بن لادن -تقبله الله- می باشد که اکنون از ایشان به عنوان یکی از مهمترین رهبران جهادی در القاعده نامبرده می‌شود.

وزارت خارجه آمریکا روز‌پنج شنبه در بیانیه‌ای در همین زمینه اعلام کرد که حمزه بن لادن را جانشین بالقوه پدرشان می‌دانند و در ازای دریافت هرگونه اطلاعات از مکان زندگی او یک میلیون دلار جایزه خواهند کرد.

حمزه بن لادن هم اکنون 30 ساله بوده و در چند سال اخیر چندین سخنرانی مهم از ایشان نشر شده است وی در یکی از سخنرانی هایش با عنوان «همه ما اسامه هستیم» خطاب به آمریکا گفتند: «اگر گمان می کنید که جنایتی که در ابوت آباد (مکان شهادت شیخ اسامه) مرتکب شدید بدون انتقام خواهد ماند قطعا گمان اشتباهی برده‌اید و در خطا هستید، بدانید که انتقام آن حادثه بسیار دردناک خواهد بود زیرا ما امتی هستیم که در برابر ظلم ساکت نخواهیم نشست.»

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  1. نظرات (0)

  2. اضافه کنید

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
تمام حقوق مادی و معنوی برای تمکین محفوظ است