چاپ کردن این صفحه

آخرین خبرها از مجاهدان سوریه و ششمین روز درگیری‌ها

توسط 22 ارديبهشت, 1398 189 0

امروز برای ششمین روز متوالی درگیری های میان مجاهدان و نیروهای دشمن (روسیه، ایران و رژیم بشار اسد) ادامه داشت. مهم ترین نکته از درگیری های شش روز گذشته این است که به غیر از روز اول نیروهای تحت فرمان روسیه موفق به پیشروی قابل توجهی نشده‌اند.

درگیری ها هم اکنون به دو محور شمال استان حماه و کوه های جبل الاکراد در حومه لاذقیه محدود شده است.

در شمال استان حماه در روز اول نیروهای دشمن موفق شدند با استفاده از بمباران شدید دو شهرک "کفرنبوده" و "قلعة المضیق" را به اشغال خود درآورند، البته این پیشروی بعدا خسارت بسیار بالایی را برای آنان به همراه داشت و در همان چند روز اول بالای 100 نظامی به هلاکت رسیده و ده ها تانک و اسلحه سنگین و ماشین زرهی آنان تخریب شد.

بعد از این نیروهای مزدور روسیه تلاش خود را ادامه دادند که از همین محور شمال استان حماه پیشروی های خود را ادامه دهند، اما علی رغم استفاده از تمام قوای نظامی زمینی و هوایی خود موفق به پیشروی خاصی نشده و ده ها تن از نیروهای خود را در خلال درگیری ها از دست دادند.

اما در کوه های جبل الاکراد شکست نیروهای دشمن بسیار شدیدتر بود، نظامیان دشمن با استفاده از بمباران جنون آمیز و حمله همزمان زمینی چندین بار تلاش کردند در این منطقه پیشروی کنند اما به جز خسارت و ده ها کشته هیچ چیزی دستگیر آنان نشد.

قابل ذکر است در این حمله نیروهای زمینی روسیه بر خلاف جنگ های پیشین حضور چشمگیری دارند و در مقابل حضور نیروهای ایرانی بسیار کمرنگ است، مسئله ای که نشان از عمیق تر شدن اختلافات میان ایران و روسیه دارد.

به نظر می رسد مجاهدان در حال برنامه ریزی برای هجوم همزمان در محورهای دیگر هستند تا از این طریق در ضمن فتح مناطق جدید، تمرکز نظامیان دشمن در محورهای مورد نظرش را به هم ریخته و زمام جنگ را خود در دست خود بگیرند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

موارد مرتبط