19 آذر, 1398

وضعیت نامناسب جسمی یک زندانی عقیدتی اهل سنت و اعزام او به مراکز درمانی خارج زندان

بنا به گزارش های رسیده به رسانه تمکین «رحمت الله پاکزاد»، زندانی عقیدتی سیاسی اهل سنت زندان رجایی شهر کرج که از 26 اردیبهشت به شدت از ناحیه دستگاه گوارش و روده مریض و دچار آسیب جدی و خطرناک شده بود، دیروز سه شنبه 28 خرداد به علت وخامت جسمی شدید به طور اورژانسی به مراکز درمانی بیرون زندان اعزام شد.

این زندانی عقیدتی سیاسی اهل سنت که حدود 32 روز کامل هر روز دوبار یعنی در مجموع 64 بار به علت درد شدید ناشی از ناراحتی سیستم گوارشی جهت درمان و رسیدگی به بهداری زندان مراجعه می‌کرد اما متاسفانه بدون رسیدگی جدی و اساسی فقط در حد یک معاینه سرپایب و به دادن چندین داروی ساده اکتفا کرده و او را به داخل بندش باز می‌گرداندند.

با وجود این‌که درمدت این 32 روز آقای رحمت الله پاکزاد نامه نگاری‌های متعددی با رئيس بهداری زندان و مدیریت زندان و معاونین وی و ریاست اندرزگاه و قاضی ناظر بر زندان جهت پیگیری و مداوای مریضی‌اش داشتند، هیچگونه جواب و پیگیری‌ای صورت نپذیرفت.

این زندانی سیاسی اهل سنت در این مدت بر اثر شدت درد از ناحیه شکم و معده مجبور به نشسته خوابیدن بوده و هر هفته دوبار حداقل در حالت خواب از دهان و بینی ایشان خون می‌آمد.

در این مدت بهداری زندان داروهایی را برای آقای پاکزاد تجویز می کرد که با بیماری دیگر ایشان یعنی کیسه صفرا سازگار نبوده و باعث تشدید بیماری ایشان می‌گردید.

وی قبل اعزام در نامه نگاری‌هایی که به مسئولین زندان اعلام داشتند که هر اتفافی برایشان بیفتد، مدیریت زندان و رئيس بهداری را باعث و بانی آن می‌داند.

وضعیت سلامتی این زندانی در روز سه‌شنبه به اندازه‌ای وخیم بود که به طور اورژانسی ایشان را به مراکز درمانی بیرون زندان اعزام کردند.

تا کنون از وضعیت این زندانی سیاسی اهل سنت هیچ اطلاعی در دسترس نیست.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
  1. نظرات (0)

  2. اضافه کنید

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
تمام حقوق مادی و معنوی برای تمکین محفوظ است