21 آذر, 1398

آیا مجاهدان سوریه از سلاح شیمیایی علیه مردم استفاده کرده‌اند؟

تمکین: محققان جرائم جنگی وابسته به سازمان ملل تاکنون 39 بار استفاده از سلاح شیمیایی را در جنگ سوریه گزارش داده‌اند.

 

در گزارش این محققان 33 حمله شیمیایی به رژیم بشار اسد نسبت داده شده و میزان استفاده گروه های جهادی و انقلابی از حملات شیمیایی صفر بار اعلام شده است.

 

در هفته اخیر رژیم سوریه مدعی شده بود که مخالفانش به شهر حلب حمله شیمیایی انجام داده و بر اثر آن 107 نفر مصدوم شده‌اند.

 

در این راستا رسانه های وابسته به رژیم تصاویری از قربانیان این حمله را نشر کردند. اما خود تصاویر منتشر شده توسط بسیاری از متخصصان این حوزه بررسی شده و عدم صدق ادعای رژیم سوریه را نشان می داد.

 

در تصاویر منتشر شده هیچ کدام از مصدومان لباس هایشان توسط نیروهای امدادی خلع نشده و بدن مصدومان توسط آب شسته نشده بود و حتی پزشکان و نیروهای امدادی از دستکش استفاده نمیکردند. در حالی که انجام این کارها در حملات شیمیایی ضروری می باشد.

 

در گذشته نیز رژیم سوریه ادعاهای عجیبی علیه گروه های جهادی اعلام کرده بود و این ادعاها در رسانه های ایرانی و روسی نیز پشتیبانی می شود.

 

پس از این ادعا روز یکشنبه حنگنده های روسی برای اولین بار پس از مذاکرات سوچی شهرهای تحت کنترل مجاهدان را بمباران کردند و بسیاری از تحلیلگران ادعای حمله شیمیایی را تنها بهانه ای برای دست آویز قرار دادن جهت آغاز حملات جدید به مردم غیرنظامی در ادلب می دانند.

 

این تبلیغات رسانه ای علیه مجاهدان در حالی است که چند میلیون نفر از مردم اهل سنت سوریه به مناطق مجاهدان پناه برده اند. امری که اعتماد مردم به مجاهدان را نشان می دهد و این که مجاهدان مدافع و ضامن امنیت مردم هستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 26 آذر 1397 14:40
  1. نظرات (0)

  2. اضافه کنید

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
تمام حقوق مادی و معنوی برای تمکین محفوظ است